Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Garantisi

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri'a yapılan Web hosting ödemelerinin geri iadesi bulunmaktadır.
Bu süre sipariş sonrası 7 gün için geçerlidir.
Geri iade politikamız Lisans, Yazılım, Domain SSL hizmetleri haricinde tüm ürünlerimizde aynıdır. Kullanım hesaplaması sonrası kalan tutar iade sürecine işlenir.
7 gün ğara İade garantisi çerçevesin de geri ödemeler 3 iş günü içerisinde yapılır.

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri, barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.

 

Ödeme

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki veya sonrası iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup, ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır. Hizmet durdurulmasını takip eden 3 gün içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri soguk olarak beklemeye alınır akabinde web cari işlemleri veri tabanımız üzerinden askıya alınır. ( Bir sonraki hizmet alışında otomatik bir şekilde aktifleştirilir.

Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

 

Alan Adları

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir. Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sorumlu tutulamaz.

 

Sistem Kullanımı

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

Bu tür bir durumda Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir. Bu tür durumlarda Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir. Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

 

Yedekleme

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir. Fakat Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğun da ve sorumluluğun da değildir. Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür. Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sorumlu tutulamaz.

 

Yasadışı Kullanım

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri Bilişim Teknolojileri'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez. Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma ve tespiti sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

 

Tehdit - Tehlike

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri servislerini kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü obje, materyal ve dosyanın sorumluluğu müşteriye aittir. Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

 

Sahtekarlık

 

Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir materyal ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

 

Hile

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri servislerini kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.

 

E-posta ve Spam Haber

 

Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!

 

Erişim

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri servislerini ve adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

 

Marka Gizlilik İlkelerinin İhlali

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin ve şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.

 

Kişisel Verilerrin İşlenmesi

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır. Hiçbir şekilder Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

Güvensiz Davranış

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi ve işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

 

Virüs Dağıtım

 

Kasıtlı olarak barındırılan virüs, şahısların ve firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek, olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların, dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

 

Tescilli (Lisanslı) Yazılımlar

 

Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulma sebebidir.

 

Site İçeriği

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına uygun olmak zorundadır. Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar. Ayrıca yasadışı yayın yapan web site veya sunucunun yedeğini teslim etme sorumluluğunda değildir.

 

Sunucu Kullanımı

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri yetkililerine karşı uygunsuz, ahlaksız, saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

 

Sunucu Yönetimi

 

Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu web hosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda Bulut VDS Sanal Sunucu Teknolojileri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.